Turpinām mūsu rakstus, kas veltīti Latvijas boulinga vēsturei, atceramies un godinām mūsu sportistus par labajiem startiem. Iepriekšējās nedēļās uzsākām runāt par Latvijas startiem Eiropas Jauniešu čempionātos. Apskatījām čempionāta vēsturi, mūsu startus 2004. gada sacensībās un mūsu lieliskos rezultātus 2008. gada čempionātā, kad tika izcīnītas 5 medaļas.

2008.gadā tikai otro reizi piedaloties Eiropas XXI Jauniešu čempionātā boulingā, kas no 2008. gada 16. līdz 23. martam norisinājās Helsinkos, Somijā, un kurā piedalījās 28 valstis, Latvijas Jauniešu izlase pārsteidza boulinga sabiedrību, izcīnot 1 zelta, 3 sudraba un 1 bronzas medaļu un līdz ar to izlase komandu vērtējumā ieguva 3. vietu valstu ieskaitē, piekāpjoties tikai Holandei un Zviedrijai, bet atstājot aiz sevis tādas boulinga lielvalstis kā Somija, Dānija, Norvēģija, Anglija un Vācija. Mūsu jaunie sportisti sacensībās laboja 11 no 30 Eiropas čempionātu rekordiem.

Šodien pārcelsimies uz Zviedrijas pilsētu Malme, kas atrodas Zviedrijas galējos dienvidos  — Skonē, Ēresuna šauruma krastā. Ir 2009. gada 4. aprīlis un čempionātā ieradusies arī Latvijas Jauniešu izlase.

2009. gada Eiropas Jauniešu čempionātā spēles notika puišu un meiteņu kategorijās. Katra valsts varēja pieteikt maksimums 4 puišus un 4 meitenes, dalībnieku vecums nedrīkstēja būt vairāk par 19 gadiem pēc 2009. gada 31. augusta. Dalībnieki cīnījās par bronzas, sudraba un zelta medaļām  sekojošās kategorijās: vienspēles (Singles – tika izspēlēta pirmo reizi Eiropas Jauniešu čempionata vēsturē), dubultspēles (Doubles), komandas četrinieki (Teams), visu sacensību veidu kopsumma (All Events) un meistari (Masters) – top 24 no All Events.

Čempionātā dalību apstiprināja un piedalījās 30 valstis: Beļģija (Belgium), Katalonija (Catalonia), Kipra (Cyprus), Čehija (Czech), Dānija (Denmark), Anglija (England), Igaunija (Estonia), Somija (Finland), Francija (France), Vācija (Germany), Grieķija (Greece), Ungārija (Hungary), Islande (Iceland), Īrija (Ireland), Izraēla (Israel), Latvija (Latvia), Lietuva (Lithuania), Luksemburga (Luxembourg), Moldova (Moldova), Nīderlande (Netherlands), Norvēģija (Norway), Polija (Poland), Krievija (Russia), Skotija (Scotland), Slovākija (Slovakia), Šveice (Switzerland), Turcija (Turkey), Ukraina (Ukraine), Velsa (Wales) un Zviedrija (Sweden).

 
Čempinātā piedalījās 76 meitenes un 108 zēni.
 
Latvija čempionātā ieradās sekojošā sastāvā:

Treneris: Sid Allen;
Karīna Maslova.

Puiši: Artūrs Ļevikins; Verners Veidulis; Artūrs Bricis; Einārs Lindermanis.
Meitenes: Diāna ZavjalovaMarija Tkačenko (Ļevikina); Adīna Kindzule.


Latvijas boulingā turpinās zelta posms un arī šajā čempionātā mēs nepalikām bez medaļām. No 38 čempionātā izspēlētajām medaļām Latvija iegūst 4. Šo čempionātu mēs varam nosaukt par Artūra Ļevikina čempionātu. Spriediet paši – Artūram 1 zelta, 2 sudraba un viena kopīga komandas bronzas medaļa. Iespaidīgi! Mūsu sportisti ieguva 2 medaļas 2 kategorijās, kas parādījās tikai sākot ar šo, 2009, gadu – Singles un Team of Four.


Meitenes:

Mūsu meitenēm šoreiz čempionāts bez medaļām, lai gan nemaz tik tālu līdz tām nebija. Skatieties paši:


Puiši:

Par jaunieviestās Singles kategorijas uzvarētaju kļūst Artūrs Ļevikins, Eināram Lindermanim 26 vieta, Artūram Bricim 59 vieta un Verneram Veidulim 99. vieta. Piedalījās 108 dalībnieki.  Artūram absolūta dominance gan kvalifikācijas spēlēs, gan pēc tam pusfinālā un finālā. Fantastisks fināls – emocijas, spriedze un uzvara! Fināla spēli varat apskatīt zemāk.

Kvalifikācija:


Doubles kategorijā rezultāti nepadevās tik labi un tikai 20,36 vieta.


Team of Four kategorijā 24 valstu konkurencē Latvija izcīna 3 vietu un sasniedz pusfinālu, kur jāspēlē pret Zviedrijas kvartetu. Diemžēl pārvarēt sīksto zviedru pretestību neizdevās un mums godalgotā dalītā trešā vieta.

EYC 2009 Team Of Four Boys

EYC 2009 Team Of Four Boys Finals


Visu sacensību kategoriju kopsummā (All Events) Artūram Ļevikinam otrā vieta, kas Latvijai atnes vēl vienu medaļu un vietu Masters kategorijas 2 kārtā. Artūram Bricim 40 vieta, Eināram Lindermanim 47 vieta un Verneram Veidulim 75 vieta no 108 dalībniekiem. Masters kategorijas spēlēm kvalificējās arī mūsu kaimiņvalstu pārstāvji, lietuvietim 12 vieta, igaunietim 15.

EYC 2009 All Events Boys


Masters kategorijas spēles Artūrs uzsāka tikpat veiksmīgi un pārliecinoši kā Singles kategorijā, pretiniekiem neatstājot nekādas cerības. Uzvaras 2:0 pret visiem pretiniekiem līdz pat finālam, kur acīmredzami kaut kas spēlē pajuka un pārliecinošs zaudējums abās partijās zviedram Mattias Jansson, kura tēvs par šā čempionāta uzvarētāju kļuva 1984 gadā. Artūram otra sudraba medaļa un 4 medaļa čempionātā. Vareni, lai neteiktu vairāk!

EYC 2009 Masters Boys

 

 

 


2009. gada Eiropas Jauniešu čempionāts boulingā ir noslēdzies un esam jau ceļā uz nākamo gadu, kad mūsu meitenes atkal izcīnīs medaļas. Kādas? To mēs apskatīsim jau drīzumā. Bet tikmēr pametam Zviedriju un dodamies Francijas virzienā. 2010. gads jau drīzumā …

 

 

 

Share This

Share This

Share this post with your friends!