Katras nedēļas ceturtdienā atcerēsimies notikumus no pagātnes, jo kas gan par nākotni nezinot pagātni? Apskatīsim nozīmīgu Starptautisku turnīru un čempionātu norisi, kur dalību ņēmuši arī mūsu spēlētāji. Kamēr mums ir oktobris, meklēsim notikumus tieši no oktobra mēneša. Novembrī meklēsim mūsu startus novembra mēnesī.

Iepriekšējo reizi mēs sākām runāt par Eiropas Jauniešu čempionāta vēsturi un mūsu sportistu rezultātiem 2004. gadā, kad pirmo bronzas medaļu Masters kategorijā izcīnīja Jurijs Volčeks. Šodien turpināsim un apskatīsim vēl vienu Jauniešu čempionātu.
Lai arī mums ir ar ko palepoties oktobra mēnesī, šodien veltīsim savu laiku, lai apskatītu kā tad mūsu sportistiem veicās 2008. gada Eiropas Jauniešu čempionātā. Latvijai 5 medaļas, iespaidīgi, vai ne? Neticami, bet tas ir fakts, mūsu zelta laiki boulingā! Kas zina, varbūt pats labākais vēl ir priekšā!? Bet lai vai kā, sāksim ar atbildēm uz iepriekšējā reizē uzdotajiem jautājumiem:
  1. Kurā gadā un kur Artūrs Ļevikins uzmeta šos 300 punktus?; – Tas notika Eiropas Jauniešu čempionātā, Somijā. Kad tas notika? 2008. gadā un par to mēs vēl parunāsim šīs dienas rakstā;
  2. Nosauciet attēlā izceltā spēlētāja vārdu, uzvārdu. – Attēlā izceltā spēlētāja vārds un uzvārds ir – Daniels Vēzis (5 medaļu ieguvējs Eiropas Jauniešu čempionātos).
Eiropas Jauniešu čempionāta boulingā vairākkārtējie medaļu ieguveji - Daniels Vēzis un Artūrs Ļevikins

Vairākkārtēji Eiropas Jauniešu čempionāta boulingā medaļu ieguvēji – Daniels Vēzis un Artūrs Ļevikins


Iesildījušies esam, tad varam lēnām pāriet pie mūsu šīs dienas tēmas.

Eiropas Jauniešu čempionāts (2008.gads).

Ir 2008. gads un čempionāts notiek Somijas galvaspilsētā Helsinki (iepriekšējo reizi tas notika Somijā 1994.gadā). Uz čempionātu Latvija ir devusies sekojošā sastāvā:

Treneris: Sid Allen;
Karīna Maslova.

Puiši: Vladislavs Fiļimonovs; Artūrs Ļevikins; Daniels Vēzis; Artūrs Bricis; Dzintars Beržinskis; Einārs Lindermanis; 
Meitenes: Diāna Zavjalova, Marija Tkačenko (Ļevikina); Elizabete Vārava (Gorina).

Čempionāts norisinajās sekojošās kategorijās: dubultspēles (Doubles), trijnieki (Trios), komandas piecinieki (Team Of Five), All Events un meistari (Masters) abu dzimumu sacensībās.


Čempionāta atklāšana (Latvija 3:59)

 

Latvijas boulings piedzīvo nebijušus panākumu augstumus. No 32 čempionātā izspēlētajām medaļām Latvija iegūst 5 medaļas. Izteikti labs čempionāts priekš mūsu šī brīža pasaules līmeņa sportistes Diānas Zavjalovas. 3 medaļas no 5 kategorijām. Vīriešu konkurencē divi sudrabi Artūram Ļevikinam.

 

Diāna Zavjalova un Artūrs Ļevikins no EYC 2008, Somija


Meitenes:

Doubles kategorijā mūsu meitenes izcīna pirmo zelta medaļu Latvijai (Diāna Zavjalova, Marija Tkačenko(Ļevikina)).

Apbalvošanas ceremonija un Latvijas himna.

 

All Events kategorijā sudraba medaļu izcīna Diāna Zavjalova. 7 vietā – Marija Tkačenko (Ļevikina).

 

Apbalvošanas ceremonija

 

Masters: Masters kategorijas 3 kārtu sasniedza abas mūsu izlases līderes un tā nu sanāca, ka abām spēlētājām bija jāspēlē savā starpā. Cīņa sanāca ne pa jokam, par ko liecina rezultāti. Žēl, ka neizdevās atrast video no šīs spēles, jo noteikti bija ļoti interesanti. Izškirošajā 3 partijā tomēr virsroku ņēma Diāna Zavjalova un tādējādi viņa iesoļoja Masters kategorijas pusfinālā, kur viņa 3 partiju spēlē diemžēl piekāpās pretiniecei no Nīderlandes par 1 ķegli (234:235). Latvijai vēl viena medaļa, šoreiz bronzas.

 

2008 EYC Girls Masters Round 3

2008 EYC Girls Masters Semi Final

Pusfināla spēles:

2008 EYC Girls Masters Final

Apbalvošanas ceremonija


Puiši:

All Events kategorijā sudraba medaļu izcīna Artūrs Ļevikins.

Masters: Artūram starts Masters kategorijā padevās ļoti veiksmīgs. No 8 izspēlētām partijām tikai vienā partijā rezultāts bija zem 200 un tas pats fināla 1 partijā. Artūra centieni finālā uzvarēt 2 partiju un panākt izšķirošo 3 partiju neizdevās. Kurš gan varētu padomāt, ka Jauniešu konkurencē 254 var būt par maz, lai uzvarētu partiju! Žēl, ka tā, jo Artūrs bija pelnījis zeltu. 

2008 EYC Boys Masters Round 2

Masters kategorijas 2 kārtas izšķirošajā spēlē Artūrs uzmet 300.

2008 EYC Boys Masters Round 3

Noslēdzam mūsu apskatu par 2008. gada Eiropas Jauniešu čempionātu boulingā ar mūsu izlases kopbildi. Ir ko atcerēties! 

Bildes no čempionāta: VissParBoulingu.lv


Šajā nedēļā mēs paviesojāmies Somijā, bet jau nākamajā nedēļā oktobra ietvaros mēs viesosimies kādā Starptautiskā turnīrā, kas norisinājās valstī, kurai galvaspilsēta ir nosaukta sievietes vārdā (arī turnīra nosaukums satur šo vārdu) un par valsts galvaspilsētu tā kļuva 1879. gadā. Vai zināt, kas tā ir par valsti? Šajā turnīrā dalību ņēma 2 mūsu spēlētāji un varu pačukstēt priekšā, viens no viņiem pat uzvarēja nelielu naudas balvu, ziniet cik un kā sauc šos divus spēlētajus? Ja jā, tad rakstiet komentāros un uz tikšanos jau nakamnedēļ. Vēl viens pavediens: šogad šis Starptautiskais boulinga turnīrs bija paredzēts 24.oktobrī un to atcēla tikai nesen, par to izlasīju facebookā (pirms 4h tika ievietots raksts).

Nē, nē, mēs neesam aizmirsuši 🙂 Eiropas Jauniešu čempionāta 2009. gads ar rezultātiem, video un foto jau nakamnedēļ. Kurā dienā, to mēs nezinām vēl, bet būs.

Vēl mēs oktobrī runāsim par kādu Starptautisku čempionātu, kas norisinās katru gadu un tieši oktobra mēneša beigās. Kas tas par čempionātu, to mēs pagaidām neteiksim.


bet tikmēr…
varbūt Jums ir kāds ieteikums ko mums derētu atsaukt atmiņā (notikumi oktobra mēnesī?).
 
Share This

Share This

Share this post with your friends!