Katras nedēļas ceturtdienā atcerēsimies notikumus no pagātnes, jo kas gan par nākotni nezinot pagātni? Apskatīsim nozīmīgu Starptautisku turnīru un čempionātu norisi, kur dalību ņēmuši arī mūsu spēlētāji. Kamēr mums ir oktobris, meklēsim notikumus tieši no oktobra mēneša. Novembrī meklēsim mūsu startus novembra mēnesī.

Iepriekšējo reizi mēs atcerējāmies un pastāstījām par 2008. gada Eiropas Jauniešu čempionātu, kad mūsu spēlētāji izcīnīja 5 medaļas (1 zelta, 3  sudraba un 1 bronzas). Izcils rezultāts, vai ne? Noteikti vēl atgriezīsimies pie mūsu Jauniešu startiem Eiropas čempionātos, bet tagad parunāsim par turnīru, kas ir norisinājies oktobra mēnesī. Turnīra pirmsākums meklējams 2007. gadā, kad uzvaru svinēja norvēģis Mads Sandbakken. Turnīrs ir noticis 10 reizes un tieši par pēdējā gada rezultātiem mēs arī parunāsim. Sāksim kā ierasts ar atbildēm uz uzdotajiem jautājumiem.
  • Turnīrs par ko mēs šodien runāsim notiek Bulgārijas galvasspilsētā – Sofijā. Turnīra nosaukums ir “Sofia International Open”. Turnīra norises gadi: 2007; 2008; 2009; 2013; 2014; 2015; 2016; 2017; 2018 un 2019. gads. Turnīra uzvarētāji apskatāmi šeit: Sofia International Open;
  • 2019. gada sacensībās piedalījās arī 2 mūsu spēlētaji un tie bija: Artemijs Hudjakovs un Elvijs Dimpers. Viens no abiem spēlētajiem ieguva arī nelielu naudas balvu, bet par to cik lielu un par ko tika saņemta šī naudas balva varat apskatīties spiežot uz zemāk redzamās saites. 
 


Nākamnedēļ …

Hmm, izskatās, ka oktobris mums paies šī čempionāta zīmē, jo tik daudz kas sakāms par šīm sacensībām.

Latvija savus startus šajā čempionātā uzsāka nu jau tālajā 2000. gadā. Tas notika Norvēģijas pilsētā Bergena un Latvijai kā debitantei arī atbilstoši rezultāti: sieviešu konkurencē – 27 vieta no 30 un vīriešiem – 29 vieta no 30. Čempionāts pirmo reizi notika 1979. gadā, sākotnējais šī čempionāta nosaukums bija – European Cup Individuals. Tas mainījās 2006. gadā. Čempionāts sākotnēji notika agrā pavasarī, bet sākot no 2004. gada tas tika pārcelts uz rudeni (septembra, oktobra mēnesi). Ja vēl neesat atminējuši par kādu čempionātu mēs runāsim, pateiksim vēl nedaudz priekšā: šis čempionāts ir noticis arī Latvijā un tas notika 2006. gadā, spēles tika aizvadītas tagadējā Pepsi Centra telpās. Vēl viens interesants fakts, ka šā čempionāta kvalifikācijas spēles līdz pat 2001. gadam ieskaitot notika pēc Round Robin (viena spēle pret katru dalībnieku, par katru uzvaru papildus ķegļu summai tika plusots noteikts bonusu punktu skaits) principa. 2001. gadā tika aizvadītas 31 Round Robin spēle. No 2002. gada jau bija cita kārtība kā notika kvalifikācijas spēles, kā, to mēs uzzināsim nākamnedēļ.

Mūsu jautājumi:

  1. Kā sauc šo čempionātu un kur tas notika pirmo reizi?;
  2. Cik valstis piedalījās pirmajā čempionātā?;
  3. Kurš un kura pārstāvēja Latviju šajā čempionātā 2006. gadā, kad tas notika Latvijā?;
  4. Vai Latvijas sportisti ir uzvarējuši šajā čempionātā?

Rakstām komentārus un dalāmies ar šo rakstu, un protams tiekamies jau nākamajā nēdēļā!

 

 
 
4482 Kopā apskatīts 72 Apskatīts šodien
Share This

Share This

Share this post with your friends!