Līdz Eiropas Jauniešu čempionātam atlikušas nieka 7 dienas un mēs jau zinām mūsu izlases spēlētāju vārdus. Šogad mūs Starptautiskajā arēnā pārstāvēt dosies: Rihards Kovaļenko (šī gada Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs), Sergejs Kiseļevs (šī gada Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Junioru kategorijā), Viktorija Armoloviča (šī gada Latvijas čempione boulingā) un Šarlote Stariņa (2020. gada Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguvēja). Sastāvs ir konkurētspējīgs un VissParBoulingu.lv novēl mūsu jaunajiem censoņiem labus rezultātus!
Netīši, bet varbūt beigu beigās likumsakarīgi šodien mēs esam nonākuši 2011. gadā Vācijas pilsētā Minhene. Šis mums ir pēdējais raksts rubrikā – Eiropas Jauniešu čempionāti un mūsu lieliskie rezultāti. Līdz šim mūsu Jauniešu panākumiem bagātākais čempionāts. Spriediet paši – izcīnītas 6 medaļas un 3 vieta kopvērtējumā medaļu ieskaitē. Pirmais gads bez izcilā trenera Sida Alena pie Latvijas izlases stūres, kas ļoti iespaidoja mūsu izlases turpmāko gadu sniegumus. Šis ir pēdējais čempionāts, kur izcīnam medaļas līdz pat 2019. gadam, kad bronzu Singles kategorijā izcinīja Artemijs Hudjakovs. 2021. gada Eiropas Jauniešu čempionāts, kas norisināsies Vācijas kaimiņvalstī Nīderlandē ir jau tepat blakus. Tikmēr pārceļamies 10 gadus vecā pagātnē … Vācija, mēs nākam!
Vācija, Minhene, 2011. gads, Eiropas Jauniešu čempionāts boulingā. 2011. gada Eiropas Jauniešu čempionātā spēles notika puišu un meiteņu kategorijās. Dalībai pieteikušies 182 dalībnieki (67 meitenes un 115 puiši). Katra valsts varēja pieteikt maksimums 4 puišus un 4 meitenes, kuri nebija vecāki par 19 gadiem uz 2011. gada 31.augustu. Dalībnieki cīnījās par bronzas, sudraba un zelta medaļām sekojošās kategorijās: vienspēles (Singles), dubultspēles (Doubles), komandas četrinieki (Teams), visu sacensību veidu kopsumma (All Events) un meistari (Masters) – top 24 no All Events. Sacensības sakās 18.aprīlī ar Meiteņu spēlēm Doubles kategorijā un beidzās 24.aprīlī ar Puišu un Meiteņu spēlēm Masters kategorijā.
Tika pieteiktas 32 valstis – Austrija, Beļģija, Bulgārija, Katalonija, Kipra, Čehija, Dānija, Anglija, Igaunija, Somija, Francija, Grieķija, Ungārija, Islande, Īrija, Izraēla, Latvija, Lietuva, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Rumānija, Krievija, Skotija, Slovākija, Slovēnija, Zviedrija, Šveice, Turcija, Ukraina, Velsa un čempionāta rīkotajvalsts Vācija.
Bildes no čempionāta: EYC 2011
Latviju pārstāvēt ieradās:
Treneris: Karīna Maslova;
Nikolajs Ļevikins.
Puiši: Artūrs Ļevikins; Verners Veidulis; Daniels Vēzis; Edgars Juberts.
Meitenes: Adīna Kindzule.
Čempionāts iesākās ar meiteņu spēlēm Doubles kategorijā. Par čempionēm kļuva anglietes – Hannah Frost un Bethany Hedley, kuras finālā uzveica Krievijas vienaudzes Kristina Kryl un Alena Korobkova. Trešajā vietā vēl viens duets no Krievijas un Somijas spēlētājas. No Latvijas spēlēs piedalījās tikai Adīna Kindzule, tāpēc viņa nekvalificejās pusfinālam, lai gan viņas ķeglu summa bija otra labākā kvalifikācijas spēlēs.
Kā nākamie savas spēles čempionātā izspēlēja puiši. Doubles kategorija un mums 2 vieta kvalifikācijas kārtā, palaižot sev priekšā vien zviedrus, Markus Jansson un tagadējo PBA tūres spēlētāju Jesper Svensson. Zaudējums par nieka 5 ķegļiem. Četri labako ķegļu summas īpašnieki kvalificējās pusfinālam, kur 1 vietas pāris spēlēja ar 4 vietas pāri un 2 vietas pāris ar 3 vietu. Tika izspēlēta viena spēle. Pusfinālā mūsu pārim Artūram Ļevikinam un Danielam Vēzim pretī stājās Krievijas pāris. Pārliecinoša uzvara ar 52 ķegļu starpību un vieta finālā pret iepriekš pieminēto zviedru pāri. Zviedri pusfinālā pieveica angļu pāri par 9 ķegļiem. Arī finālā mūsu puišiem izdevās parādīt ļoti labu spēli, abi uzmeta virs 200 punktiem un pārliecinoša uzvara pār nākotnes zvaigžņoto zviedru pāri. Apspēlēt Jesper Svensson varētu būt laba sajūta, kā nekā viņš tagad ir viens no labākajiem pasaules bouleriem 😉 Mūsejiem lielisks starts un uzreiz ZELTA medaļa. Mūsu otrs pāris Verners Veidulis un Edgars Juberts kvalifikācijas kārtā palika augstajā 12 vietā. Kopā piedalījās 56 pāri.
Teams kategorijā Meiteņu konkurencē piedalījās vien 13 kvarteti un par uzvarētājiem kļuva kvalifikācijas kārtas uzvarētāja – Somijas izlase, kura finālā pieveica Anglijas vienaudzes. Trešajā vietā Krievija un Zviedrija.
Puišu konkurencē piedalījās arī Latvijas komanda, kura spēja kvalificēties pusfinālam no 4 vietas, aizsteidzoties priekšā 5 vietā palikušajai Krievijas komandai par 31 ķegli. Pusfinālā mūsu komandai pretī nāca kvalifikācijas kārtas uzvarētāji – Nīderlandes komanda. Otrajā pārī savā starpā spēkojās mājinieki vācieši ar zviedriem. Fināls atkal starp Latviju un Zviedriju, kur šoreiz ar 9 ķegļu pārsvaru uzvarēja Zviedrija. Varbūt šogad derētu atdot parādu Zviedriem, uzvarot viņus kādā no kategorijas fināliem? 🙂 Latvijai sudraba medaļa kategorijā, kur līdz šim augstākā vieta bija 3 un tas notika 2009. gada čempionātā. Arī tad mēs zaudējām Zviedrijas vienaudžiem. Kopā piedalījās 26 komandas.
Kā nākamā kategorija tika spēlēta Singles – 6 spēles un labākie 4 kvalificējas pusfinālam. Pēc lieliskā starta Teams kategorijā savu vārdu sacīja arī mūsu vienīgā meitene šajā čempionātā. Adīnas Kindzules ķegļu summa – 1295 un 2 vieta, kas viņai lāva iekļūt pusfinālā. Līdz ar Adīnu pusfinālā iekļuva arī šī brīža PWBA tūres zvaigznes Daria Kovalova no Ukrainas un Daria Pajak no Polijas. Iespaidīgajam pārim pievienojās arī Line Berg Almestrand no Norvēģijas, kura arī bija pusfināla pretiniece mūsu Adīnai. Adīna ņēma virsroku ar 192:150 un iekļuva finālā. Finālā Adīnai pretī stājās Daria Kovalova, kura pusfinalā apspēlēja polieti ar rezultātu 234:214. Fināls diemžēl Adinai nepadevās un nācās atzīt Ukrainietes pārākumu. Rezultāts 184:268. Adīna izcīna nu jau kārtējo sudraba medaļu Latvijai!
Puišu konkurencē izdevās ne mazāk veiksmīgs starts. Artūrs Ļevikins kvalifikācijas kārtā ierindojās 4 vietā, kas viņam ļāva iekļūt sacensību pusfinālā. Artūra vidējais 227.67 un ķegļu summa 1366. Verneram Veidulim ķegļu summa 1312 un 11 vieta. Danielam Vēzim ķegļu summa 1248 un 22 vieta. Edgaram Jubertam ķegļu summa 1199 un 34 vieta. Kopā piedalījās 115 dalībnieki. Pusfinālā Artūrs tikās ar kvalifikācijas kārtas uzvarētāju mājinieku Steven Wiersema. Diemžēl Artūram zaudējums ar 205:225 un bronzas medaļa. Finālā tikās vācietis ar Nīderlandes spēlētāju Joshua Schuurman. Vācietim pārliecinoša uzvara un pirmais zelts Vācijai.
All Event kategorijā (Singles + Doubles + Teams) Adīna Kindzule ierindojās 2 vietā un ar ķegļu summu 3822 atnes Latvijai nu jau kārtējo medaļu. Sudrabs Adīnai un vieta Masters kategorijas 2 kārtā. Kopējais dalībnieču skaits: 67.
Puišu konkurencē trešo vietu izcīna Daniels Vēzis. Viņa ķegļu summa – 3961. Artūram Ļevikinam 6 vieta, Verneram Veidulim 11 vieta un Edgaram Jubertam 42 vieta. Kopējais dalībnieku skaits: 115. Vietu Masters kategorijas spēlēs sev nodrošināja: Daniels, Artūrs, Verners. Edgaram čempionāts beidzies.
Masters kategorijas 2 kārtu Adīna uzsāka ar spēli pret 21 vietas ieguvēju All Events kategorijā – Stine Johansen no Dānijas. Masters kategorijā tiek spēlēts līdz 2 uzvarām. Lai arī Adīna 1 spēli zaudēja ar minimālu pārsvaru 190:192, otro un trešo spēli viņai izdevās uzvarēt. Rezultāts otrajā un trešajā partijā – 190:178; 192:178. Pēc sīvas spēkošanās Adīna iekļūst Masters kategorijas 3 kārtā (ceturtdaļfinālā). Iespējams, ka tieši šīs spēles prasīja ļoti daudz spēka un viņa vairs nespēja saņemties uz nākamās kārtas spēlēm, kur zaudēja 24 vietas ieguvējai All Events kategorijā – Amanda Larkin no Īrijas. Adīna savu dalību čempionātā noslēdza ar vietu ceturtdaļfinālā Masters kategorijā. Par čempioni Masters kategorijā kļuva 8 vietas ieguvēja All Events kategorijā angliete Autum Chamberlain. Otrā vieta norvēģietei Andrea Hansen, bet dalītā trešā vieta Amandai Larkin un Daria Pajak.
Puišu konkurencē Masters kategorijas 1 kārtu uzsāka Verners Veidulis. Diemžēl tā izrādijās arī viņa pēdējā spēle čempionātā, jo nācās piedzīvot zaudējumu pret 22 vietas ieguvēju All Events kategorijā angli Michael Nock 211:209; 171:224; 184:245. Otrajā kārtā cīņā iesaistījās arī Artūrs Ļevikins un Daniels Vēzis. Daniels atzina angļa Christopher Lam (20 vieta All Events kategorijā) pārākumu ļoti rezultatīvā spēlē – 223:246; 212:224. Artūram pretī stājās 17 vietas ieguvējs un mājinieks Steven Wiersema. Artūram uzvara ar rezultātu 2:0 (246:191; 248:182). Ceturtdaļfinālā Artūram vairs nepadevās tik rezultatīva spēle un piedzīvots zaudējums islandietim (18 vieta All Events kategorijā) ar rezultātu 1:2 (203:201; 194:214; 200:235). Islandieti Arnar David Jonsson vairs apturēt nevarēja neviens un godam izcīnīta zelta medaļa. Islandei šī bija vienīgā medaļa cempionātā. Sudrabs mājiniekam Robin Menacher, dalīta bronza diviem angļiem Michael Nock un Christopher Lam.
Kopsummā Latvijas izlases jauneši šajā čempionātā ieguva 6 medaļas, no kurām 1 zelta 3 sudraba un 2 bronzas medaļas. Šis mums ir bijis līdz šim panākumiem bagātakais Eiropas Jauniešu čempionāts.
Medaļu ieskaitē Latvija ieguva 3 vietu, atpaliekot vien no Anglijas un Ukrainas izlasēm, bet ja skatās medaļu skaitu, tad Latvija ar 6 medaļām atpaliek vien no Anglijas un dala 2 vietu ar Krieviju.
Noslēgumā apskatīsimies vēl kādu interesantu video no čempionāta. Ungārijas izlases spēlētāja Erich Pisarsky interesanta bumbas mešanas tehnika 🙂
Tiekamies 2021. gada Eiropas Jauniešu čempionātā. Šim čempionātam par godu izveidosim atsevišķu rakstu (sadaļu), kur pirms čempionāta publicēsim statistiku par mūsu spēlētāju rekordiem čempionātos, labākie vidējie, 1 spēles rezultāti utt. Gaidām čempionātu un novēlam mūsu puišiem un meitenēm labus startus! Lai viss izdodas!
VissParBoulingu.lv